}
LK DESIGNER SHOPS

NOTOWANIA GIEŁDOWE


Z DNIA 2021-11-28

KURS BIEŻĄCY


PLN

ZMIANY


OBRÓT


-

Działalność spółki

LK Designer Shops SA - właściciel marki "LIDIA KALITA"

LK Designer Shops SA to niezależna spółka projektancka założona przez Lidię Kalita i Andrzeja Kalita specjalizująca się w projektowaniu, marketingu oraz sprzedaży detalicznej ekskluzywnych kolekcji mody dla kobiet, obejmujących najwyższej jakości odzież, obuwie i akcesoria. Spółka prowadzi sprzedaż pod własną, rozpoznawalną marką „LIDIA KALITA”, za pośrednictwem sklepów własnych oraz franczyzowych, a także z wykorzystaniem własnego sklepu internetowego.

Obecne oblicze marki „LIDIA KALITA” jako wysoce rozpoznawalnej i cenionej w branży ukształtowało się w oparciu o odniesione przez projektantkę Lidię Kalita sukcesy w tworzeniu innej marki odzieżowej –Simple Creative Products. Marka ta została stworzona od podstaw przez Lidię Kalita oraz jej zespół , a następnie wypromowana do rangi jednej z najbardziej popularnych i uznawanych marek odzieżowych na polskim rynku ostatniej dekady.

Do sukcesu marki Simple, poza udanymi kolekcjami odzieży, w znacznym stopniu przyczyniły się autorski model promocji, prezentacji i sprzedaży wypracowany przez projektantkę oraz jej zespół. Z tej perspektywy obecne kolekcje Lidii Kalita, tworzone w ramach marki „LIDIA KALITA”, bardzo szybko zyskały popularność na polskim rynku, stając się synonimem najwyższej jakości oraz oryginalnego i nowoczesnego stylu. LK Designer Shops S.A. korzysta z wieloletniego doświadczenia Pani Lidii Kalita w zakresie projektowania i sprzedaży odzieży damskiej oraz sukcesie w rozwoju analogicznego modelu biznesowego w przeszłości.

Spółka koncentruje się na dynamicznym rozwoju sieci sprzedaży detalicznej poprzez otwieranie kolejnych sklepów własnych i franczyzowych, z zamiarem lokalizowania ich w najatrakcyjniejszych punktach handlowych w kraju – centrach i galeriach handlowych. Elementem wsparcia sieci sprzedaży detalicznej jest sklep internetowy oraz sprzedaż realizowana bezpośrednio w pracowni projektantki, tzw. showroomie. Spółka otworzyła dotychczas siedem sklepów, w tym pięć własnych salonów sprzedaży, zlokalizowanych w Warszawie (centrum handlowe Galeria Mokotów, Dom Mody Klif, Outlet Factory Annopol), w Poznaniu (centrum handlowe Stary Browar) i w Lublinie (centrum handlowe Tarasy Zamkowe) oraz  dwa sklepy franczyzowe zlokalizowane w Gdyni (Centrum Handlowe Klif Gdynia) i w Katowicach (galeria handlowa Silesia City Center). Spółka współpracuje z dwoma sklepami multibrandowymi w Kielcach (galeria handlowa Echo - Salon Magia) i Gliwicach (salon Whiteroom).